Poznaj Reprezentację Polski na 3. Igrzyska Sportów Motorowych FIA Motorsport Games

kwi 15, 2024 | Aktualności

Igrzyska Sportów Motorowych FIA Motorsport Games, które w 2024 zostaną zorganizowane po raz trzeci, cieszą się coraz większą popularnością. Polski Związek Motorowy ogłosił na początku roku nabór do Reprezentacji Polski. Zawodnicy zgłaszali się do końca marca. Niestety, do każdej konkurencji zgłoszonych może być ograniczona liczba zawodników. Ostatecznie, PZM dokonał wyboru następujących Reprezentantów:

KonkurencjaReprezentant
Auto SlalomBarłomiej Mirecki

Emilia Rotko
CrossCar JuniorMarek Łagan
CrossCar SeniorMaciej Laskowski
DriftingJakub Przygoński
F4Maciej Gładysz
Karting EnduranceGustaw Wiśniewski

Laura Łaban

Victor Wojtan
Karting MiniDominik Wójcik
Karting SlalomŁukasz Jezierski

Patrycja Bawor
Karting Sprint JuniorKlara Kowalczyk
Karting Sprint SeniorJakub Rajski

Kuba Przygoński zgodził się zostać tegorocznym kapitanem Reprezentacji Polski.

W Igrzyskach Sportów Motorowych FIA Motorsport Games 2024, które odbędą się w dniach 23-27 października w Walencji (Hiszpania) weźmie więc udział 14 Reprezentantów Polski w 10 konkurencjach.

Ideą igrzysk jest pokazanie zespołowego aspektu motorsportu. Celem jest również popularyzacja i budowanie zainteresowania wokół dyscyplin poprzez identyfikacje kibiców z ich reprezentacją narodową.

Organizatorem igrzysk jest Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA, która również przygotowuje regulamin oraz zasady uczestnictwa. Reprezentacje narodowe są koordynowane przez federacje narodowe zrzeszone w FIA, w Polsce: Polski Związek Motorowy – PZM.

W kolejnych miesiącach będziemy przedstawiać sylwetki naszych Reprezentantów a wszystkich kibiców już teraz zachęcamy do gorącego dopingowania.

Więcej informacji na:

Patroni medialni:

Partner:

Patroni medialni:

Partner:

DIVERSE ExtremeTeam