Karting na FIA MSG

wrz 26, 2022 | Aktualności

Gdzie swoje pierwsze kilometry przejechali najlepsi kierowcy? Na torach kartingowych!

Karting to wyścigi gokartów, które odbywają się na torach, o odpowiedniej nawierzchni bitumicznej. Dzieli się na klasy, co wynika głównie z wieku kierowcy i pojemności skokowej silnika pojazdu, którym rywalizuje.

Aż osiem zawodniczek i zawodników #PolskiejJazdy będzie zmagać się podczas FIA Motorsport Games w tej dyscyplinie. Poznajcie bliżej karting i jego rodzaje:

🏎 Karting Slalom to rozwijający się w fenomenalnym tempie format zawodów, w których kierowcy z kontrolowaną prędkością pokonują gokartem wyznaczony tor. Ta dyscyplina jest otwarta dla młodzieży w wieku od 14 do 16 lat, bez wymaganej licencji i doświadczenia.

🏎 Karting Endurance to długodystansowy wyścig drużynowy. Każdy krajowy związek może zgłosić zespół złożony z kierowców różnej płci w wieku powyżej 17 lat z licencją krajową.

🏎 Karting Sprint jest podzielony na dwie medalowe kategorie – zawody Juniorów i Seniorów. Kategoria Junior obejmuje zawodników w wieku 11-14 lat z licencją FIA International Grade G. Finałowy wyścig będzie liczył 25 km. Zawody seniorów dla kierowców powyżej 14 lat zakończą się 30-kilometrowym wyścigiem finałowym.

Dzięki dwóm nowym dyscyplinom kartingowym, które dołączają w tym roku do Igrzysk, większa liczba młodych kierowców będzie miała szansę na zdobycie doświadczenia i zaprezentowanie swojego talentu. Polskie zespoły w rywalizacji międzynarodowej imponują techniką, szybkością i wysokim poziomem profesjonalizmu, pokazując niejednokrotnie klasę za granicami kraju.

To będzie piękne widowisko!

Więcej informacji na:

Patroni medialni:

Partner:

Patroni medialni:

Partner:

DIVERSE ExtremeTeam