#PolskaJazda w Karting Endurance

wrz 28, 2022 | Aktualności

Na FIA Motorsport Games w dyscyplinie Karting Endurance będzie nas reprezentować jedna zawodniczka i trzech zawodników!

POZNAJCIE ICH BLIŻEJ:

Kornelia Olkucka trenuje karting wyczynowy od 2018 roku! Obecnie jeździ w kategorii DD2, czyli najszybszej i najbardziej wymagającej kategorii pucharu Rotax Max, w której już dwa razy uplasowała się na 5. miejscu klasyfikacji generalnej kategorii senior!

„Będę miała okazję pokazać się z jak najlepszej strony na arenie międzynarodowej i zaznaczyć swoją obecność jako kobieta w świecie motorsportu, bo jednak nas kobiet ścigających się jest wciąż mało, za mało!”

Jakub Rajski – Kartingowy Mistrz Polski 2022 i reprezentant Polski na Kartingowych Mistrzostwach Świata i Europy 2021, 2022.To jego szósty sezon. Karting jest dla niego wyjątkowy przez fakt, że obserwuje się w nim te same mechanizmy, co w innych seriach, a do tego dochodzi nieprawdopodobne tempo rywalizacji i walka, która toczy się na każdej płaszczyźnie. O Igrzyskach mówi, że to szansa na walkę o WSPÓLNY sukces #PolskiejJazdy, co jest niespotykane w świecie motosportu.

Marcel Kuc – sporty samochodowe towarzyszyły mu od momentu kiedy zaczął chodzić, gdyż dosłownie chwilę później nauczył się wciskać gaz. Przygodę z kartingiem rozpoczął w wieku 4 lat. Mówi, że to była doskonała decyzja, a karting przynosi mu frajdę do dziś! Jest w pełni zdeterminowany, aby wrócić ze złotem.

Adam Szydłowski jest w dyscyplinie od 8 lat. Rozpoczynał od tytułów Mistrza Polski w kat. Junior i Senior, aby w tym roku zdobyć Mistrzostwo Świata Sodi World Series. Uważa, że motosport jest stworzony dla ludzi z benzyną w żyłach, którzy uwielbiają rywalizacje i dobitne wyrażanie swojej osobowości. Udział w Igrzyskach to dla niego kolejna przygoda, w której z dumą zaprezentuje Orzełka na piersi.

Więcej informacji na:

Patroni medialni:

Partner:

Patroni medialni:

Partner:

DIVERSE ExtremeTeam